Wsparcie z PFRON

W ramach środków PFRON mogą się Państwo starać o następujące formy wsparcia:

TURNUSY REHABILITACYJNE

Turnusy przeznaczone są dla osób posiadających aktualne orzeczenie o niepełnosprawności i trwają czternaście dni. Wnioskodawca samodzielnie wybiera termin turnusu i ośrodek do którego chce pojechać (z dostępnej bazy ośrodków https://empatia.mpips.gov.pl/web/piu/dla-swiadczeniobiorcow/turnusy/wyszukiwarka-osrodkow ).

PRZEDMIOTY ORTOPEDYCZNE I ŚRODKI POMOCNICZE

Ta forma wsparcia przeznaczona jest dla osób posiadających orzeczenie o niepełnosprawności i korzystających na co dzień z przedmiotów ortopedycznych i środków pomocniczych, takich jak pieluchomajtki, cewniki, worki do zbiórki moczu, aparaty słuchowe, wkładki uszne, wózki, balkoniki, kule materace przeciwodleżynowe itp. na które wnioskodawca otrzymuje zlecenia z NFZ.

LIKWIDACJA BARIER:

– ARCHITEKTONICZNYCH

– TECHNICZNYCH

– W KOMUNIKOWANIU SIĘ

SPRZĘT REHABILITACYJNY

Ta forma wsparcia przeznaczona jest dla osób posiadających orzeczenie o niepełnosprawności i wymagających rehabilitacji w warunkach domowych. Rodzaj sprzętu będącego przedmiotem wniosku o dofinansowanie określa lekarz.

Logotypy programów - Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych

Zachęcamy również do składania wniosków w ramach pilotażowego programu „Aktywny samorząd” realizowanego przez Starostwo Powiatowe w Człuchowie. Szczegóły tutaj: AKTYWNY SAMORZĄD – STAROSTWO POWIATOWE W CZŁUCHOWIE